Mŕtvy dravec

Včera sa mi stala zaujímavá príhoda. Bol večer, už bola tma, sedel som pri pc a zrazu silná rana do okna, riadne ma myklo. Sprvoti som si myslel, že mi niekto z dvora hodil niečo do okna, aby som vyšiel von, ale potom som si pomyslel, že to bolo príliž veľké a náraz poriadny, čiže to bude niečo iné. Vyšiel som sa teda pozrieť von a pod oknom na múriku ležal dravec. Bol to jastrab krahulec (Accipiter nissus). Bol mŕtvy, zlomil si väz. Keďže už bola takmer tma tak som ho nechal tam kde dopadol.
Fotky som urobil len ráno, tiež som ho zmeral. Bola to samica, dĺžka tela 30cm a rozpätie krídel 62cm. Potom som ju zakopal na okraji poľa na konci dediny.

Pravdepodobne letel dosť rýchlo a chcel vletieť do podkrovia. Keďže som nesvietil, bol zapnutý len monitor, tak asi sa mu zdalo, že môže vletieť dnu. To sa mu stalo osudným. Keby som mal zatiahnutú roletu, nemuselo k tomu dôjsť.

This entry was posted in Denník, Nezaradené. Bookmark the permalink.

2 Responses to Mŕtvy dravec

  1. Jeffy píše:

    R.I.P. …

  2. Marek píše:

    Do budúcna poradím dobrú vec, keď už vták zomrel, jeho mŕtvola je čerstvá a s jasným príznakom smrti ( žiadna choroba, výrus…) tak sa ešte dá využiť, lenže na toto treba kontakty, niejaký ornitológ, niekto z úradu životného prostredia, zoológ, možno poradí veterinár a v najposlednejšom prípade poľovník :D

    Mne sa tak stalo, že nám na balkóne pristál unavený krahulec ( cez zimu ), volal som kamarátovi, ornitológovi, ten si poňho došiel, ale pri prevoze zahynul. Vraj telíčko zaniesol niejakému kamarátovy, ten ho vypchal a teraz poslúži ako učebná pomôcka, prípadne muzejný exponát, ale v žiadnom prípade nie ako niekoho trofej.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s