Brezová naberačka

Jedným z náročnejších rezbárskych projektov je výroba naberačky. Vyrezáva sa buď z rázsochy väčšieho priemeru, alebo prehnutého kmeňa/vetvy stromu. Túto som vyrobil z polovice krivého kmeňa brezy, hrubého približne 15cm. Je väčšia, vhodná napríklad na naberanie kapustnice na zabíjačke a podobne. Na rúčke som vystrúhal praktický háčik pre zavesenie naberačky na vešiak, prípadne o okraj hrnca po nabratí pokrmu.

Reklamy
This entry was posted in Vyrezávanie lyžíc. Bookmark the permalink.

7 Responses to Brezová naberačka

 1. morgarath píše:

  Dobrá práce ;-) vypadá opravdu hezky. Můžeš prozradit, jak dlouho ti trvá celá práce, od začátku práce se sekyrkou až po konečné ošetření olejem? ;-)

  • SKW píše:

   Ahoj, ďakujem za pochvalu! Ťažko povedať presne, ono sa to kus od kusu mení, záleží na tom s akým drevom pracujem, či je mokré, suché, aké je hrubé, je rozdiel robiť z javora a z lipy…Obyčajne robím na viac fáz, nakoľko keď vyrezávam z čerstvého dreva tak urobím polotovar ktorý potom musí pár týždňov schnúť…. po dokonalom vysušení príde na rad finiš, u mňa najčastejšie zahladenie povrchu nástrojovým finišom a potom dostane výrobok trochu oleja. Pri tejto naberačke som strávil asi tak 2,5-3 hodiny čistej práce od začiatku po úplný finiš.

   S pozdravom
   skw

   • morgarath píše:

    Díky za odpověď;-)
    takže máš pořád co dělat a vlastně nemáš čas se nudit.

    s pozdravem
    Morgarath

   • arid píše:

    Když řežeš z teho mokryho, jakó nadmíru necháváš na finiš ? Nepopraská při sušení? Jasně, musí se sušit pěkně pozvolna, ale i tak. Moje začátky sou ze suché olše – jelše, mám k ní celkem přístup, ale chtěl bych skusit i jiny dřeva.

   • SKW píše:

    Ahoj! Vyrežem výrobok čo najskôr do takmer finálnej podoby s tým že nezrezávam hrany a rátam s tým že ešte 1mm pôjde dolu pri finiši. Keď výrobok vystrúhaš do relatívne tenkého stavu, že steny niesú hrubé, sušenie je bezproblémové. Ak necháš niekde hrubú masu dreva tak to pracuje a je to náchylné na vznik prasklín a tiež sa to dlho suší. Najjednoduchšie schnú malé lyžice, najproblematickejšie sú kuksy s hrubou rúčkou.

    Snáď ti to pomôže,
    všetko dobré
    skw

 2. atti.hombre píše:

  krásna robota!…elegantné tvary ja môžem ;-) …nech ti to dobre reže amigo!

 3. Juro píše:

  …či je to drevo, železo, alebo koža, myslím, že radosť pozrieť na tvoje výrobky…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s