Nová ponuka ocieľok

Prinášam novú várku ocieľok na predaj. Snažil som sa trochu spestriť ponuku o nejaké ďalšie štýly, či jemnú úpravu tých klasických obľúbených. Ocieľky som vykoval ako už tradične zo starého overeného pilníka a všetky iskria jedna báseň. V príspevku nájdete aj zopár detailnejších makro fotiek. Bližšie informácie ohľadom kúpy sa nachádzajú na konci príspevku.

Pre posúdenie veľkosti jednotlivých ocieľok uvádzam zápalkovú škatuľku ako mierku. Ak by niekto potreboval presné rozmery ktorejkoľvek z ocieľok, pokojne mi môže dať vedieť, odpíšem hneď ako budem môcť.

Aktualizácia stavu (08.I.2014):
Ocieľka č.1 predaná
Ocieľka č.2 predaná
Ocieľka č.3 predaná
Ocieľka č.4 predaná
Ocieľka č.5 predaná
Ocieľka č.6 predaná
Ocieľka č.7 predaná

V prípade ďalšieho záujmu ma kontaktujte mailom na skwbushcraft@gmail.com. Vďaka!

Reklamy
This entry was posted in Z Dielne. Bookmark the permalink.

8 Responses to Nová ponuka ocieľok

 1. finncrown píše:

  Pekna pracicka, fotecky z vyrobneho procesu asi nemas? Skoda.

 2. Marekk píše:

  Dnes jsem si vyrobil asi nejlepší práchno, co se mi kdy povedlo (z bavlněného trička). Ani se moc nedrolilo, ale jiskru jsem zase nechytil. Používám ulomený pilník a nějaký tvrdý bílý kámen. Jiskřičky létají malé, ale do práchna se mi ani jedna nechytila. A to jsem tomu pár minut dal. Prsty mám pěkně domlácené, ten pilník nebyl z největších ((o:

  Novodobým firesteelem práchno zapálím razdva, ale to není žádné umění, ten používám téměř pořád a za každého počasí (hlavně s břízou).
  Tak budu asi srab a pořídím si opravdový pazourek a opravdovou ocílku (o:
  Jak by to bylo s poštou k nám “na západ”??

  Děkuju za info

  • SKW píše:

   Ahoj Marek! To znie super s tým práchnom, gratulujem! Mne sa osvedčilo zachytávanie iskier do čerstvo odtrhnutého kraja na práchne, na tržnej rane sú vlákna jemnejšie a skôr chytia iskru. Ak si to robil inak tak to vyskúšaj. Tiež odporúčam použiť na výrobu práchna staré hrubé bavlnené rifle/džínsy, je to jeden z najlepších materiálov na tento účel.

   Moderný firesteel je beštia, zapáli prakticky čokoľvek, aj samotné drevo keď ho správne pripravíš. Pre skúsenejších je to s firesteelom obyčajne brnkačka, no mnoho začiatočníkov musí najprv zažiť mnoho frustrácie kým to dostanú do krvi. :)

   Z môjho pohľadu je zakladanie ohňa ocieľkou a pazúrikom jeden z najkrajších, tradičných a prírode blízkych spôsobov zakladania ohňa, pričom je energeticky nenáročný. Tiež je to spôsob, ktorý je spoľahlivý z dlhodobého hľadiska, pretože ocieľka človeku vydrží celý život a kým má k dispozícii tvrdé kamene a nejakú kovovú krabičku, tak si vie vyrábať práchno z hociakého prírodného materiálu – bavlnená látka, konopný povraz, práchnivé drevo, lístie, páperie z rastlín atď. atď. a teda je vždy schopný si oheň zabezpečiť bez veľkého výdaja energie, narozdiel od metód trením dreva. Ale to je len môj vlastný pohľad na túto problematiku :)

   Zajtra sa poinformujem na pobočke pošty ako je to s dobierkou do ČR a dám Ti vedieť.

   S pozdravom
   skw

 3. daniel píše:

  dobrí deň mate ešte ocieľku na predaj lebo ju neviem nikde zohnať.

  • SKW píše:

   Ahoj Daniel, všetky ocieľky ktoré som mal voľné sú už predané, ešte to musím aktualizovať v článkoch. Ak máš záujem tak v najbližšej dobe niekoľko ocieľok ukujem a môžeš si vybrať, Cena je 13€ vrátane pošty. Zatiaľ ahoj

   S pozdravom
   skw

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s