Nedeľná vychádzka

V nedeľu ráno sme spolu s bratom vybehli na chvíľu do lesa. Bol som len tak naľahko, v batohu sa mi povaľovala pílka, fľaša s vodou a sáčok sušených sliviek. Počasie prialo, obloha bola jasná a teploty len -5°, na otvorenom priestranstve bolo cítiť jemný vetrík. Veľa som toho nenafotil, no aj o tých pár fotiek sa rád podelím.

Veľké množstvo stôp v zamrznutom snehu. Prevládajú najmä stopy srnčej zveri a líšok, ktoré sú aktívne obzvlášť teraz v období kankovania.

Krásne sa odlupujúca brezová kôra. Vynikajúci materiál na podpal táboráka.

Natrafili sme na jazvečí brloh tzv. hrad. Ide o rozsiahly komplex chodieb a komnát, pokojne aj niekoľko metrov pod zemou s viacerými vchodmi/východmi, pri tomto som napočítal 5.

Jazvečie stopy v zamrznutom snehu. Jazvec je nepravý zimný spáč, svoj spánok prerušuje pomerne často.

Teraz keď viem o tomto jazvečom hrade, tak sem určite zavítam aj niekedy na jar aby som pozoroval túto zaujímavú nočnú šelmu. Nieje to nič zložité, stačí sa pred zotmením posadiť niekde obďaleč ku kmeňu, a ticho a nehybne čakať. Samozrejme treba si dať pozor na smer vetra, pretože jazvec veľmi dlho a dôkladne vetrí ešte pred samotným vylezením z brloha.

Na tomto vysokom starom dube bol kedysi postavený posed, z ktorého už dnes zostalo iba pár trámov. Bol dobre situovaný s parádnym výhľadom na okolité polia. Dá sa odtiaľto pohodlne pozorovať zver, stačí ďalekohľad, niečo mäkké pod zadok a za vrece trpezlivosti ;-) .

Na záver jedna spoločná.

This entry was posted in Denník, Stopárstvo. Bookmark the permalink.

3 Responses to Nedeľná vychádzka

  1. atti.hombre píše:

    Pekné fotky…čo je kankovanie?:-)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s